:
:
  
 
 
Durumu
Satılık Kiralık
Tip
Tür
İl
İlçe
Portföy Kodu
Fiyat Aralığı
   ile
 
 
 


Emlak alırken ilk olarak hangi kanalı tercih ediyorsunuz?
 
İnternet
%81
Yazılı Basın
%2
Emlak Ofisleri
%6
Kendim Dolaşıyorum
%11

Dolar Al
:
Dolar Sat
:
Euro Al
:
Euro Sat
:

Adnan Kahveci Bulvarı ( Eski Londra Asfaltı ) Röntgen Sok No : 1/D
( Mc. Donald's Karşısı )
34590 Bahçelievler / İSTANBUL
TEL :
0212. 441 48 78 ( Pbx )
Fax :
0212. 441 48 74
E-Mail : info@greenhouseturkey.comŞuan Sitemizde;
 
 
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Merkezde Full Eşyalı Kiralık Daire
2.500 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçeli Nizamda Lüks 5+2 K.Otoparklı , Asansörlü Dublex
1.875.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bağcılar
Kirazlı da Site İçinde 3+1 Ebeveyn Banyolu Kiralık
2.200 TL
Kiralık
İstanbul / Bağcılar
Site İçinde 3+1 Lüks Ebeveyn Bnayolu Fırsat
2.400 TL
Satılık
İstanbul / Bağcılar
Green housedan nurol park güneşl de 1+1 ara kat
425.000 TL
Satılık
İstanbul /
Green housedan basınekspreste site içinde satılık 1+1
435.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Basınsitesinde 1+1 Full Eşyalı Çatı Katı
1.500 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Soğanlıda, Yeni Binada, Asansörlü, 1+1, Fırsat
1.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Çalışlar Caddesi Yakını 2+1 Masrafsız Kiralık daire
2.500 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Basınsitesi Masrafsız 2+1 Ara Kat Daire Kiralık
1.600 TL

Tapuda Yeni Gelişme!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı yaşanan tapu tartışmalarına açıklık getirdi. Uygulamanın iskanını almış binalar için geçerli olduğunu belirten Adlı iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı Türkiye’de yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut bulunduğunu bildirdi. 

NTV’de yayınlanan "Yakın Plan" programına katılan Adlı Kat Mülkiyeti kanununda yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesinin zorunlu hale getirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Uygulama itibariyle bir vatandaşın arsa üzerinde bina yaparken belediyelerde bazı prosedürlere tabi olduğunu hatırlatan Adlı projenin yapıldığını yapı-inşaat izni alındığını ve inşaat ruhsatına da dayanarak inşaata başlandığını anlattı.

Bu aşamada proje üzerinde satılan dairelerin normalde arsa payı üzerinde satıldığına dikkati çeken Adlı inşaat bittikten sonra da normal bağımsız bölümüne dönüştüğü andan itibaren de bu arsa paylı satışın normal bağımsız bölüm satışına dönmesi gerektiğini vurguladı.

Söz konusu işlemin normalde olması gerektiğini işaret eden Adlı "Ancak ne yazık ki Türkiye’de uygulamada bu yapılmıyor özellikle belediyelerimiz gerektiği şekilde işi sıkı tutmuyorlar kat mülkiyetine dönüşmeden iskan izni veriliyor" dedi.

Bundan dolayı bir boşluk oluştuğunu bunun da bir çok sorunu beraberinde getirdiğini belirten Adlı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü olarak sıkıntı yaşadıklarını öncelikle  mülkiyet kayıtları güncel olamadığını kaydetti. Adlı şöyle devam etti:

"Çünkü inşaatı bitmiş insanlar içinde senelerdir oturuyor fakat hala tapuda arsa olarak görülüyor. Arsanın üzerinde 10-15 hatta yüzlerce bağımsız bölümler oluşmuş hatta işyerleri oluşmuş fakat envanteri güncellemiyorum. Belediyeler düzenli şekilde emlak vergisi toplayamıyor. Burada tamamen daha çok belediyelere dönük bir işlem emlak vergisine yönelik bir boyutu ağırlık basıyor parasal açıdan bakarsanız."

"BİRAZ DA BELEDİYEYİ SORGULAMAK LAZIM"

Hukuki olarak belediyelerin müteahhitlerin yapması gereken işleri bitirmeden oturma izni vermemesi gerektiğinin altını çizen Adlı "eğer oturma izni verilmiş ve müteahhitlerin yerine getirilmesi gereken mükellefler yerine getirilmediyse burada biraz da belediyeyi sorgulamak lazım. Burada aslında vatandaşın bir kabahati bir kusuru yok ama buna rağmen belediye iskan vermiş ise iskan vermek demek müteahhitlerin yapmış olması gereken bütün işlemler tamam demektir" diye konuştu.

İSKANI OLMAYAN KONUTLARA CEZA YOK

Sürecin iskandan sonra başladığına işaret eden Adlı müeyyidenin iskanını almış binalar için geçerli olduğunu iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

İskan aldıktan sonra da zaten çok fazla bir problemin bulunmadığını belirten Adlı "ondan sonra kadastro ve tapu müdürlüklerindeki işlemler de çok fazla ahım şahım vatandaşı yoracak işlemler değil"dedi.

İŞLEMİN VATANDAŞA MALİYETİ NE KADAR?

Söz konusu işlemin vatandaşa maliyetine ilişkin bir soru üzerine de Adlı şunları kaydetti:

"Eğer cins değişikliği yapmış ise yani arsanın üzerinde bina haritaya bina olarak işlenmiş ise o zaman iskan belgesini alıp tapuya gidilir. Tapuya gidildiği zaman zorunlu deprem vergisi var. Zorunlu deprem vergisi binanın değeriyle orantılı olarak ilgili sigorta firmalarına yapılan bedeldi. Tapudaki işlemi ise 100 lira civarında maliyeye vergi olarak veriliyor. Bir de 15-20 lira civarında tapu işlem harcı alınıyor. Ama cins değişikliği yapılmadıysa kadastroda bir de cins değişikliğiyle ilgili bir bedel ödenmesi gerekiyor o da arsanını değeri ve büyüklüğüne orantılı olarak değişebiliyor. Yani çok çetrefilli bir işlem de yok aslında."

Ne kadar insanın bu işlemi yapmak zorunda olduğuna ilişkin soru üzerine de Adlı "belediyelerden aldığımız rakamlara göre en iyi emlak  vergisini toplayan belediye dahil yüzde 50-55 civarında toplamaktadır. Bu da demektir ki yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut var demektir" diye konuştu.

28 Kasım 2007 tarihinde yürürlüğe giren 5711 sayılı "Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 3. maddesinde yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesi zorunlu hale getirilirken bunun için tanınan yasal süre de Kasım ayında doluyor.

Bu çerçevede süre bitiminden sonra binasını projeye uygun hale getirip kat mülkiye almayanlara para cezası uygulanacak.

Kaynak : emlak.mynet.com

...
Bulunan Haber Sayısı : 1 Adet
Sayfa No :  1
Portföy Kodu 12033
İstanbul
Green housedan basınekspreste site içinde satılık 1+1
435.000 TL
Metre Kare : 87 m2
Oda Sayısı: 1+1 oda
Krediye Uygun

Konut Şekli : Daire
Bina Yaşı : 2
Kat Sayısı : 20
Bulundugu Kat : Dublex Daire
Isınma Şekli : Doğalgaz
Aidat Tutarı :  TL
Cephe : Güney
Duvarları : Saten
Zemin : Laminat
Tuvalet Sayisi : : 1

Fiyat
Taksit
Faiz
Aylik Ödeme

Not:
Kredi hesaplama aracında kullanılan değerler fikir vermek amaçlı girilen ortalama değerlerdir. Detaylı bilgi için lütfen banka şubenizle görüşünüz.
 

 
Satılık DaireİLANDAKİ DAİREMİZ 14.KATTA OLUP PEYZAJ CEPHELİDİR. Geniş Proje Alanı 55.000m2, 22.000m2 Peyzaj ve Yürüyüş Alanı, Gelişmiş Ses Yalıtımı, Özel Kapalı Otopark Alanları, Tem ve E-5 Arasında Merkezi Lokasyon, Metroya 200mt Mesafede, Türkiyenin ilk Designer Outleti Oasis 28.000m2 alanda 83 A+ mağaza, 7/24 Hassas Güvenlik Sistemi, Toplu Taşımaya Yürüme Mesafesi, Açık ve Kapalı Yüzme Havuzu, Sinema, Restaurantlar, Çocuk Oyun Alanları ve Eğlence Merkezi, 3.000m2 Fitness Center ile Türk Hamamı, Sauna ve Buhar odasından oluşan SPA MERKEZİ Ulaşım Atatürk Havalimanı 7 Km – 10 Dk. Üçüncü Havalimanı 21 Km – 25 Dk. E-5 Karayolu - Metrobüs Hattı 4,5 Km – 7 Dk. TEM Karayolu - Mahmutbey Gişeleri 4 Km – 6 Dk. Avrasya Tüneli Kuzey Marmara Otoyolu 6 Km – 8 Dk. Yavuz Sultan Selim Köprüsü 60 Km – 45 Dk. FSM Köprüsü 26 Km - 35 Dk. Bakırköy İDO İskelesi 13 Km - 18 Dk. Fuar ve Ticari Merkezleri CNR Expo Fuar Merkezi 8 Km – 11 Dk. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi 8 Km – 11 Dk. İSTOÇ 5 Km – 7 Dk. Masko Mobilya Kenti 5 Km – 7 Dk. Tekstilkent 7 Km – 10 Dk. Hastaneler Medipol Üniversitesi Hastanesi 4,5 Km – 6 Dk. Nisa Hastanesi 5 Km – 7 Dk. Acıbadem Atakent Hastanesi 5 Km – 7 Dk. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi 6 Km – 8 Dk. Erdem Hastanesi 1 Km – 2 Dk. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 10 Km – 15 Dk. Medicine Hospital 3 Km – 5 Dk. Medical Park Hastanesi 10 Km – 15 Dk. Üniversiteler Aydın Üniversitesi 8 Km – 11 Dk. Kemerburgaz Üniversitesi 3 Km – 5 Dk. Kültür Üniversitesi 7 Km – 10 Dk. Sabahattin Zaim Üniversitesi 4 Km – 6 Dk. Medipol Üniversitesi 4,5 Km – 6 Dk. Marmara Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü 10 Km – 15 Dk. Kadir Has Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü 9 Km – 15 Dk. Doğa Koleji 2 Km. – 4 Dk. Final Okulları 50 Metre – 1 Dk. Uğur Okulları 3 Km – 5 Dk. Okyanus Koleji 2 Km – 4 Dk. Ar-El Koleji 3 Km – 5 Dk. Alış veriş Merkezleri Oasis Designer Outlet Mall of İstanbul 5 Km – 7 Dk. Capacity 12 Km – 16 Dk. Galleria Ataköy| 14 Km – 18 Dk. Wedding Worlds Kuyumcukent 5 Km – 7 Dk. Caroussel 12 Km – 16 Dk. Aqua Florya 15 Km – 20 Dk. Oteller Wyndham Grand İstanbul Otel 1 Km. – 2 Dk. Elite World Basın Ekspres 2 Km – 4 Dk. Hilton Garden Inn 2 Km – 4 Dk. Pullman Istanbul Airport Hotel & Convention Center 5 Km – 7 Dk. Retaj Royale İstanbul 1 Km – 2 Dk. Holiday Inn Airport |8 Km - 11 Dk. Holiday Inn Expres 2 Km – 4 Dk. Four Points By Sheraton 5 Km – 7 Dk. Grand İstanbul Airport 1 Km – 2 Dk. Yeni Maslak hattı olarak bilinen Basın Ekspreste yer almakta, Atatürk Havalimanının yanı başında, hem de 3. Havalimanına çok yakınında. İster E5 ve TEMe hemen çıkın isterseniz de yanınızdaki metro duraklarını kullanın.


Adı Soyadı : Evren Dalel
e-mail : evren@greenhouseturkey.com
Tel : 0212 441 48 77 - 78
Gsm : 0212 441 57 38

DANIŞMANIMIZ HAKKINDA
Genel Müdür