:
:
  
 
 
Durumu
Satılık Kiralık
Tip
Tür
İl
İlçe
Portföy Kodu
Fiyat Aralığı
   ile
 
 
 


Emlak alırken ilk olarak hangi kanalı tercih ediyorsunuz?
 
İnternet
%81
Yazılı Basın
%2
Emlak Ofisleri
%6
Kendim Dolaşıyorum
%11

Dolar Al
:
Dolar Sat
:
Euro Al
:
Euro Sat
:

Adnan Kahveci Bulvarı ( Eski Londra Asfaltı ) Röntgen Sok No : 1/D
( Mc. Donald's Karşısı )
34590 Bahçelievler / İSTANBUL
TEL :
0212. 441 48 78 ( Pbx )
Fax :
0212. 441 48 74
E-Mail : info@greenhouseturkey.comŞuan Sitemizde;
 
 
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Siyavuşpaşada, 3+2, 165m2, Fırsat Dublex.
440.000 TL
Satılık
İstanbul / Bakırköy
Bakırköy City 1de, 2+1, E.Banyolu, Akıllı Ev.
1.200.000 TL
Satılık
İstanbul / Bakırköy
Bakırköy City 1de, 2+1, E.Banyolu, Lüx.
1.200.000 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Siyavuşpaşa da Satılık 4+2 Dubelsk Daire Yeni Bina
750.000 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Şirinevler Merkezi Konumda, 2+1, Bahçe Katı, Aydınlık, Fırsat
265.000 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Şirinevler Merkezi Konumda, 2+1, Yüksek Giriş, Fırsat
265.000 TL
İstanbul /
Bağcılar Dağ Yolunda Sıfır Satılık İş Yeri
360.000 TL
İstanbul /
Bağcılar Dağ Yolunda Sıfır Satılık İş Yeri
415.000 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Şirinevler de, Metrobüse Yakın, 2+1, Sıfır, Fırsat
395.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bağcılar
Bağcılar Güneşli K.Otoparklı Yüzma Havuzlu Residence 1+1
1.300 TL

Tapuda Yeni Gelişme!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı yaşanan tapu tartışmalarına açıklık getirdi. Uygulamanın iskanını almış binalar için geçerli olduğunu belirten Adlı iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı Türkiye’de yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut bulunduğunu bildirdi. 

NTV’de yayınlanan "Yakın Plan" programına katılan Adlı Kat Mülkiyeti kanununda yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesinin zorunlu hale getirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Uygulama itibariyle bir vatandaşın arsa üzerinde bina yaparken belediyelerde bazı prosedürlere tabi olduğunu hatırlatan Adlı projenin yapıldığını yapı-inşaat izni alındığını ve inşaat ruhsatına da dayanarak inşaata başlandığını anlattı.

Bu aşamada proje üzerinde satılan dairelerin normalde arsa payı üzerinde satıldığına dikkati çeken Adlı inşaat bittikten sonra da normal bağımsız bölümüne dönüştüğü andan itibaren de bu arsa paylı satışın normal bağımsız bölüm satışına dönmesi gerektiğini vurguladı.

Söz konusu işlemin normalde olması gerektiğini işaret eden Adlı "Ancak ne yazık ki Türkiye’de uygulamada bu yapılmıyor özellikle belediyelerimiz gerektiği şekilde işi sıkı tutmuyorlar kat mülkiyetine dönüşmeden iskan izni veriliyor" dedi.

Bundan dolayı bir boşluk oluştuğunu bunun da bir çok sorunu beraberinde getirdiğini belirten Adlı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü olarak sıkıntı yaşadıklarını öncelikle  mülkiyet kayıtları güncel olamadığını kaydetti. Adlı şöyle devam etti:

"Çünkü inşaatı bitmiş insanlar içinde senelerdir oturuyor fakat hala tapuda arsa olarak görülüyor. Arsanın üzerinde 10-15 hatta yüzlerce bağımsız bölümler oluşmuş hatta işyerleri oluşmuş fakat envanteri güncellemiyorum. Belediyeler düzenli şekilde emlak vergisi toplayamıyor. Burada tamamen daha çok belediyelere dönük bir işlem emlak vergisine yönelik bir boyutu ağırlık basıyor parasal açıdan bakarsanız."

"BİRAZ DA BELEDİYEYİ SORGULAMAK LAZIM"

Hukuki olarak belediyelerin müteahhitlerin yapması gereken işleri bitirmeden oturma izni vermemesi gerektiğinin altını çizen Adlı "eğer oturma izni verilmiş ve müteahhitlerin yerine getirilmesi gereken mükellefler yerine getirilmediyse burada biraz da belediyeyi sorgulamak lazım. Burada aslında vatandaşın bir kabahati bir kusuru yok ama buna rağmen belediye iskan vermiş ise iskan vermek demek müteahhitlerin yapmış olması gereken bütün işlemler tamam demektir" diye konuştu.

İSKANI OLMAYAN KONUTLARA CEZA YOK

Sürecin iskandan sonra başladığına işaret eden Adlı müeyyidenin iskanını almış binalar için geçerli olduğunu iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

İskan aldıktan sonra da zaten çok fazla bir problemin bulunmadığını belirten Adlı "ondan sonra kadastro ve tapu müdürlüklerindeki işlemler de çok fazla ahım şahım vatandaşı yoracak işlemler değil"dedi.

İŞLEMİN VATANDAŞA MALİYETİ NE KADAR?

Söz konusu işlemin vatandaşa maliyetine ilişkin bir soru üzerine de Adlı şunları kaydetti:

"Eğer cins değişikliği yapmış ise yani arsanın üzerinde bina haritaya bina olarak işlenmiş ise o zaman iskan belgesini alıp tapuya gidilir. Tapuya gidildiği zaman zorunlu deprem vergisi var. Zorunlu deprem vergisi binanın değeriyle orantılı olarak ilgili sigorta firmalarına yapılan bedeldi. Tapudaki işlemi ise 100 lira civarında maliyeye vergi olarak veriliyor. Bir de 15-20 lira civarında tapu işlem harcı alınıyor. Ama cins değişikliği yapılmadıysa kadastroda bir de cins değişikliğiyle ilgili bir bedel ödenmesi gerekiyor o da arsanını değeri ve büyüklüğüne orantılı olarak değişebiliyor. Yani çok çetrefilli bir işlem de yok aslında."

Ne kadar insanın bu işlemi yapmak zorunda olduğuna ilişkin soru üzerine de Adlı "belediyelerden aldığımız rakamlara göre en iyi emlak  vergisini toplayan belediye dahil yüzde 50-55 civarında toplamaktadır. Bu da demektir ki yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut var demektir" diye konuştu.

28 Kasım 2007 tarihinde yürürlüğe giren 5711 sayılı "Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 3. maddesinde yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesi zorunlu hale getirilirken bunun için tanınan yasal süre de Kasım ayında doluyor.

Bu çerçevede süre bitiminden sonra binasını projeye uygun hale getirip kat mülkiye almayanlara para cezası uygulanacak.

Kaynak : emlak.mynet.com

...
Bulunan Haber Sayısı : 1 Adet
Sayfa No :  1
Portföy Kodu 11801
İstanbul
Bahçelievler
Yayla Merkezde, Asansörlü, K. Otoparklı, 3+1, Ara Kat, Kiralık
2.500 TL
Metre Kare : 160 m2
Oda Sayısı: 3+1 oda
Krediye Uygun

Konut Şekli : Daire
Bina Yaşı : 25
Kat Sayısı : 5
Bulundugu Kat : 3
Isınma Şekli : Kombi
Aidat Tutarı :  TL
Cephe : Güney
Duvarları : Saten
Zemin : Laminat
Tuvalet Sayisi : : 2

Asansör
Çelik Kapı
Mer. Uydu
Kartonpiyer
Kablo Tv
Spot / Asma Tavan
Kombi
Fortmanto

Fiyat
Taksit
Faiz
Aylik Ödeme

Not:
Kredi hesaplama aracında kullanılan değerler fikir vermek amaçlı girilen ortalama değerlerdir. Detaylı bilgi için lütfen banka şubenizle görüşünüz.
 

 
Kiralık Daire

       
       
       
Slayt Gsterisi Yazdr


Kiralık emlak Bahçelievler Siyavuşpaşa Yayla Mevkiinde metro, metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde, belediyeye 200 metre, Bahçelievler Semt Polikiliniğine ve yeni açılan Medipol hastahanesine 150 metre mesafede, ulaşıma, okul, belediye, semt pazarı ve alışveriş merkezlerine çok yakın konumda, merkezi bir lokasyon da bulunmaktadır. Binanın dış cephesi BTB ‘dir. Dairenin bölümleri sokağa cepheli olup Aydınlık ve ferah bir dairedir. Dairemiz 3 oda 1 salon olup salonda ve çocuk odasında Kapalı balkonu vardır. Daire doğalgaz kombili, camları PVC ısıcam, odaları 1 Sınıf Ahşap parke, saten boyalı çelik kapılı, iç kapıları mobilya kapılı, 3. Katta olup Asansörlü ve Kapalı Otoparklıdır. Daire hakkında ayrıntılı bilgi ve alternatif daireler için Veysel UYGUN ile irtibata geçiniz. 0542 412 34 21


Adı Soyadı : Veysel Uygun
e-mail : veyseluygun@greenhouseturkey.com
Tel : 0212 441 48 77-78
Gsm : 0542 412 34 21

DANIŞMANIMIZ HAKKINDA
Müşteri Temsilcisi