:
:
  
 
 
Durumu
Satılık Kiralık
Tip
Tür
İl
İlçe
Portföy Kodu
Fiyat Aralığı
   ile
 
 
 


Emlak alırken ilk olarak hangi kanalı tercih ediyorsunuz?
 
İnternet
%81
Yazılı Basın
%2
Emlak Ofisleri
%6
Kendim Dolaşıyorum
%11

Dolar Al
:
Dolar Sat
:
Euro Al
:
Euro Sat
:

Adnan Kahveci Bulvarı ( Eski Londra Asfaltı ) Röntgen Sok No : 1/D
( Mc. Donald's Karşısı )
34590 Bahçelievler / İSTANBUL
TEL :
0212. 441 48 78 ( Pbx )
Fax :
0212. 441 48 74
E-Mail : info@greenhouseturkey.comŞuan Sitemizde;
 
 
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Merkezde, Ara Kat, 2+1, Fırsat.
1.800 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Meydanda, Cadde Üzeri, 3+1, Lüx.
1.500 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Merkezde, 100m2, 2+1, Ara Kat.
2.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Yayla Merkezde 2+1 Masrafsız Asansörlü 2+1
1.350 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Siyavuşpaşada, Ara Kat, 145m2, 3+1, Fırsat.
1.600 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
Merkezde K.Otoparklı Asansörlü Geniş Ebeveyn Banyolu 3+1
1.200.000 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Merkezde Sıfır Binada Teraslı 2+1 Bahçe Katı Fırsat
1.800 TL
Kiralık
İstanbul / Bahçelievler
Bahçelievler Merezde, 2+1, Ara Kat, Fırsat
2.000 TL
İstanbul /
Bahçelievler Merkezde Cadde Üzeri Cafe
6.000 TL
Satılık
İstanbul / Bahçelievler
B.evler Merkezde, Sıfır, K.Otoparklı, 2+1, Lüx, Fırsat.
475.000 TL

Tapuda Yeni Gelişme!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı yaşanan tapu tartışmalarına açıklık getirdi. Uygulamanın iskanını almış binalar için geçerli olduğunu belirten Adlı iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı Türkiye’de yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut bulunduğunu bildirdi. 

NTV’de yayınlanan "Yakın Plan" programına katılan Adlı Kat Mülkiyeti kanununda yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesinin zorunlu hale getirilmesi konusunda açıklamalarda bulundu.

Uygulama itibariyle bir vatandaşın arsa üzerinde bina yaparken belediyelerde bazı prosedürlere tabi olduğunu hatırlatan Adlı projenin yapıldığını yapı-inşaat izni alındığını ve inşaat ruhsatına da dayanarak inşaata başlandığını anlattı.

Bu aşamada proje üzerinde satılan dairelerin normalde arsa payı üzerinde satıldığına dikkati çeken Adlı inşaat bittikten sonra da normal bağımsız bölümüne dönüştüğü andan itibaren de bu arsa paylı satışın normal bağımsız bölüm satışına dönmesi gerektiğini vurguladı.

Söz konusu işlemin normalde olması gerektiğini işaret eden Adlı "Ancak ne yazık ki Türkiye’de uygulamada bu yapılmıyor özellikle belediyelerimiz gerektiği şekilde işi sıkı tutmuyorlar kat mülkiyetine dönüşmeden iskan izni veriliyor" dedi.

Bundan dolayı bir boşluk oluştuğunu bunun da bir çok sorunu beraberinde getirdiğini belirten Adlı Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü olarak sıkıntı yaşadıklarını öncelikle  mülkiyet kayıtları güncel olamadığını kaydetti. Adlı şöyle devam etti:

"Çünkü inşaatı bitmiş insanlar içinde senelerdir oturuyor fakat hala tapuda arsa olarak görülüyor. Arsanın üzerinde 10-15 hatta yüzlerce bağımsız bölümler oluşmuş hatta işyerleri oluşmuş fakat envanteri güncellemiyorum. Belediyeler düzenli şekilde emlak vergisi toplayamıyor. Burada tamamen daha çok belediyelere dönük bir işlem emlak vergisine yönelik bir boyutu ağırlık basıyor parasal açıdan bakarsanız."

"BİRAZ DA BELEDİYEYİ SORGULAMAK LAZIM"

Hukuki olarak belediyelerin müteahhitlerin yapması gereken işleri bitirmeden oturma izni vermemesi gerektiğinin altını çizen Adlı "eğer oturma izni verilmiş ve müteahhitlerin yerine getirilmesi gereken mükellefler yerine getirilmediyse burada biraz da belediyeyi sorgulamak lazım. Burada aslında vatandaşın bir kabahati bir kusuru yok ama buna rağmen belediye iskan vermiş ise iskan vermek demek müteahhitlerin yapmış olması gereken bütün işlemler tamam demektir" diye konuştu.

İSKANI OLMAYAN KONUTLARA CEZA YOK

Sürecin iskandan sonra başladığına işaret eden Adlı müeyyidenin iskanını almış binalar için geçerli olduğunu iskan almayanlar için herhangi bir cezai müeyyidenin de şu an için söz konusu olmadığını bildirdi.

İskan aldıktan sonra da zaten çok fazla bir problemin bulunmadığını belirten Adlı "ondan sonra kadastro ve tapu müdürlüklerindeki işlemler de çok fazla ahım şahım vatandaşı yoracak işlemler değil"dedi.

İŞLEMİN VATANDAŞA MALİYETİ NE KADAR?

Söz konusu işlemin vatandaşa maliyetine ilişkin bir soru üzerine de Adlı şunları kaydetti:

"Eğer cins değişikliği yapmış ise yani arsanın üzerinde bina haritaya bina olarak işlenmiş ise o zaman iskan belgesini alıp tapuya gidilir. Tapuya gidildiği zaman zorunlu deprem vergisi var. Zorunlu deprem vergisi binanın değeriyle orantılı olarak ilgili sigorta firmalarına yapılan bedeldi. Tapudaki işlemi ise 100 lira civarında maliyeye vergi olarak veriliyor. Bir de 15-20 lira civarında tapu işlem harcı alınıyor. Ama cins değişikliği yapılmadıysa kadastroda bir de cins değişikliğiyle ilgili bir bedel ödenmesi gerekiyor o da arsanını değeri ve büyüklüğüne orantılı olarak değişebiliyor. Yani çok çetrefilli bir işlem de yok aslında."

Ne kadar insanın bu işlemi yapmak zorunda olduğuna ilişkin soru üzerine de Adlı "belediyelerden aldığımız rakamlara göre en iyi emlak  vergisini toplayan belediye dahil yüzde 50-55 civarında toplamaktadır. Bu da demektir ki yüzde 40-45 civarında hala kat irtifakından kat mülkiyetine geçmeyen konut var demektir" diye konuştu.

28 Kasım 2007 tarihinde yürürlüğe giren 5711 sayılı "Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 3. maddesinde yapılan değişiklikle kat irtifakına göre çıkarılmış tapuların kat mülkiyetine çevrilmesi zorunlu hale getirilirken bunun için tanınan yasal süre de Kasım ayında doluyor.

Bu çerçevede süre bitiminden sonra binasını projeye uygun hale getirip kat mülkiye almayanlara para cezası uygulanacak.

Kaynak : emlak.mynet.com

...
Bulunan Haber Sayısı : 1 Adet
Sayfa No :  1
Portföy Kodu 11235
İstanbul
Küçükçekmece
Site İçi, Otopark, Havuz, Suna, Fırsat
245.000 TL
Metre Kare : 40 m2
Oda Sayısı: 1 oda
Krediye Uygun

Konut Şekli : Daire
Bina Yaşı : 0
Kat Sayısı : 13
Bulundugu Kat : 5
Isınma Şekli : Doğalgaz
Aidat Tutarı :  TL
Cephe : Güney
Duvarları : Saten
Zemin : Laminat
Tuvalet Sayisi : : 1

Asansör
Çelik Kapı
Mer. Uydu
Otopark
Havuz
Güvenlik
Kartonpiyer
Kablo Tv
Spot / Asma Tavan
Fortmanto

Fiyat
Taksit
Faiz
Aylik Ödeme

Not:
Kredi hesaplama aracında kullanılan değerler fikir vermek amaçlı girilen ortalama değerlerdir. Detaylı bilgi için lütfen banka şubenizle görüşünüz.
 

 
Satılık Daire

       
       
       
Slayt Gsterisi Yazdr


AÇIKLAMA : Satılık dairemiz 1+0 (Stüdyo), 40 m2, ankastre mutfaklı, salonda kliması, antrede pormantosu bulunmaktadır. İstanbulun yeni Maslak hattı olarak değerlendirilen Basın Ekspres Yolunda yer alan projemiz değeri hızla artan bölgede güvenilir bir yatırım fırsatı sunuyor. 21.000m2 alanda konumlandırılan projemiz 100.000m2 inşaata alanına sahiptir. 4 bloktan oluşan projemizde 426 konut ve alışveriş caddemizde 36 mağaza bulunmaktadır. Arazinin %70 i yeşil alanlar ile değerlendirilmiştir. Dairemiz kat mülkiyetli olup, kredi kullanımına uygundur. Sitede 1+1, 2+1, 3+1 olmak üzere farklı kat ve m2 lerde alternatif dairelerimiz mevcuttur. Ayrıntılı bilgi için müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçiniz. 0507 427 77 91 İÇ ÖZELLİKLER : Dairemiz güney ve site içi cephelidir. Dairemizin bazı iç özellik bilgileri şöyledir; Isı sistemi doğalgaz(Isı pay ölçer), çelik kapı, 1. Sınıf malzemelerle hazırlanmış lake mutfak ve banyo dolapları, siemens marka fırın, bulaşık makinesi, 2 li ankastre seti, salonda klima, özel yapım lake iç kapılar, antrede gömme dolap vestiyer, ıslak zeminler seramik, camlar ısı ve ses yalıtımlı pvc, odalar lamine parke, duvarlar saten boyalı, kartonpiyerli, asma tavan ve spot ışıklandırmalı, duman dedektörü, yangın söndürme ve görüntülü interkom sistemi dairemizde mevcuttur. ÇEVRE MUHİT ÖZELLİKLERİ : Projemiz Basın Ekspresin yanı başında Küçükçekmece bağlantı yolunda olup, Atatürk Havalimanına 5km, Star City alışveriş merkezine, gönen hotele 1km, Armoni Park alışveriş merkezine, Rumeli hastanesine 1,5km, Küçükçekmece Belediyesine 4km, ilkokul, ortaokul ve liselere yürüme mesafesinde merkezi bir konumdadır. LOKASYON ÖZELLİKLERİ : Yapılmakta olan Ataköy – İkitelli Metro İstasyonuna 1,5km, toplu taşıma otobüs ve minibüs hatlarının çalıştığı caddeye ise 20 metre mesafede olup, sitemize ulaşım sağlayabileceğiniz bazı otobüs hatları şunlardır: 89M : Marmara Sanayi Sitesi – Zeytinburnu Metro 89YB : Ataket Mahallesi – Bakırköy 98MB : Mehmet Akif Mahallesi - Bakırköy SİTE ÖZELLİKLERİ : Geniş peyzaj alanları, kamelyalar, çocuk oyun parkı, süs havuzları, açık ve kapalı yüzme havuzu, sauna, buhar odası, fitness ve plates salonu, basketbol salonu, squash salonu, toplantı ve dinlenme salonu, masa tenisi langırt ve bilardo salonu gibi aktivite alanları, 7/24 özel güvenlik, kapalı devre kamera sistemi, su deposu, hidrofor, siteyi tamamen besleyen jeneratör, açık misafir otopark alanları ve üç katlı kapalı otopark mevcuttur. TEKNİK BİLGİLER : Yapı denetimi ve zemin etüdü, yalıtım ve deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılmış olup, radye temel sistemi perde betonlu, ısı, su ve ses yalıtımlıdır.


Adı Soyadı : Berkan Uzun
e-mail : berkan@greenemlak.com
Tel : 0212 502 50 52
Gsm : 0507 427 77 91

DANIŞMANIMIZ HAKKINDA